چاپ بنر دو طرفه

چاپ بنر دو طرفه

به دلیل دشواریهای خاصی که چاپ بنر دو طرفه دارد تعداد کمی از همکاران ما این نوع از چاپ را انجام میدهند . زیرا چاپ بنر دو طرفه به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد . بنرهای دوطرفه معمولاً مقاومت خیلی خوبی در برابر باد دارند . چرا که حداقل انس بنرهای دوطرفه ۱۶ انس میباشد . همچنین به دلیل اینکه بنرهای دوطرفه معمولاُ با عرض ۹۰ سانت چاپ میشوند استکاک زیادی با باد ندارند. و در نتیجه آسیب کمتری در مواجهه با باد میبینند. مجموعه ما چاپ بنر دوطرفه را انجام میدهد . اگر مایل هستید که اطلاعات بیشتری در مورد بنر دوطرفه به دست آورید پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه فرمایید :

بنر دوطرفه چیست ؟

همانطور که از نامش پیداست بنری است که هر دو طرف آن چاپ میشود . و اگر بر روی سازه ای نصب شود که وسط بلوار یا داخل پارک باشد مخاطبین میتوانند از هر دو طرف بنر پیام تبلیغاتی را دریافت نمایند . بنرهای دو طرفه معمولاً ۱۶ انس و ۱۸ میباشند و در برابر باد و پاره شدن مقاومت بالایی دارند . و برای اینکه نور را از خود عبور ندهد یک لایه مشکی وسط بنر وجود دارد که مانع از عبور نور میشود . 

شاید این سئوال مطرح شود که اگر این لایه مشکی نباشد چه اتفاقی می افتد ؟ در جواب باید بگویم که اگر شما یک بنر معمولی چاپ کنید و آنرا جلوی نور آفتاب بگیرید به راحتی میتوانید محتویات و جملات چاپ شده بر روی آنرا از پشت کار مشاهده نمایید. حالا تصور کنید که هر دو طرف بنر را چاپ کرده اید و لایه مشکی وسط این دو وجود ندارد . هنگامی که نور آفتاب به هر طرف بتابد طرف دوم یا پشت کار با روی کار تداخل میکند و خوانایی طرف دوم با اختلال مواجه میشود .

لمپست بنر چیست ؟

بنرهای دوطرفه را اصطلاحاً لمپست بنر میگویند و بسیاری از مشتریان این نوع از بنر را با نام چاپ لمپست بنر میشناسند . ولی لمپست بنر چیز دیگری است . لمپست بنر در اصل به سازه هایی اطلاق میشود که چاپ بنر دو طرفه بر روی آن نصب میشود. یعنی سازه های آهنی وسط بلوارها و پارکها که بنر دو طرفه بر روی آنها نصب میشود را سازه های لمپست بنر مینامند .

اگر سراغ دیکشنری برویم و اصطلاح : Lamppost را جستجو کنیم با این معنی روبرو میشویم : تیر چراغ برق . لمپست در اصل پایه ( سازه ای ) است که در قسمت بالا و وسط آن یک میله افقی دارد . میله وسطی متحرک است و برای تنظیم اندازه بنر کاربرد دارد. بنر دوطرفه هنگام چاپ به اندازه ۱۰ سانت از بالا و پایین کار اضافه چاپ میشود که پس از چاپ دوخت بخورد و داخل آن میله ها برود . پس از اینکه بنر را داخل میله ها گذاشتند ، آنرا به وسیله میله وسطی خوب میکشند تا صاف شود و همانجا با پیچ های مخصوص محکمش میکنند . 

البته برخی از سازه ها هم با فنر تنظیم میشوند که با نگاهی از نزدیک میتوانید کارکرد هر کدام را متوجه شوید . اگر میخواهید عکسهای بیشتری در مورد سازه لمپست بنر ببینید ، میتوانید بر روی این کلمه : Lamppost banner کلیک نمایید تا شما را به صفحه عکسهای گوگل منتقل کنیم و یا خودتان همان کلمه را در گوگل جستجو کنید و قسمت تصاویر را انتخاب نمایید تا عکسهای متنوعی درباره لمپست بنر را مشاهده فرمایید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر اشکالی در این صفحه میبینید لطفاً از طریق همین فرم به ما اطلاع رسانی نمایید

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سی بن محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد