چاپ بنر دو طرفه

چاپ بنر دو طرفه

به دلیل دشواریهای خاصی که چاپ بنر دو طرفه دارد تعداد کمی از همکاران ما این نوع از چاپ را انجام میدهند . زیرا چاپ بنر دو طرفه به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد . بنرهای دوطرفه معمولاً مقاومت خیلی خوبی در برابر باد دارند . چرا که حداقل انس بنرهای دوطرفه ۱۶ انس میباشد . همچنین به دلیل اینکه بنرهای دوطرفه معمولاُ با عرض ۹۰ سانت چاپ میشوند استکاک زیادی با باد ندارند. و در نتیجه آسیب کمتری در مواجهه با باد میبینند. مجموعه ما چاپ بنر دوطرفه را انجام میدهد . اگر مایل هستید که اطلاعات بیشتری در مورد بنر دوطرفه به دست آورید پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه فرمایید :

بنر دوطرفه چیست ؟

همانطور که از نامش پیداست بنری است که هر دو طرف آن چاپ میشود . و اگر بر روی سازه ای نصب شود که وسط بلوار یا داخل پارک باشد مخاطبین میتوانند از هر دو طرف بنر پیام تبلیغاتی را دریافت نمایند . بنرهای دو طرفه معمولاً ۱۶ انس و ۱۸ میباشند و در برابر باد و پاره شدن مقاومت بالایی دارند . و برای اینکه نور را از خود عبور ندهد یک لایه مشکی وسط بنر وجود دارد که مانع از عبور نور میشود . 

شاید این سئوال مطرح شود که اگر این لایه مشکی نباشد چه اتفاقی می افتد ؟ در جواب باید بگویم که اگر شما یک بنر معمولی چاپ کنید و آنرا جلوی نور آفتاب بگیرید به راحتی میتوانید محتویات و جملات چاپ شده بر روی آنرا از پشت کار مشاهده نمایید. حالا تصور کنید که هر دو طرف بنر را چاپ کرده اید و لایه مشکی وسط این دو وجود ندارد . هنگامی که نور آفتاب به هر طرف بتابد طرف دوم یا پشت کار با روی کار تداخل میکند و خوانایی طرف دوم با اختلال مواجه میشود .

لمپست بنر چیست ؟

بنرهای دوطرفه را اصطلاحاً لمپست بنر میگویند و بسیاری از مشتریان این نوع از بنر را با نام چاپ لمپست بنر میشناسند . ولی لمپست بنر چیز دیگری است . لمپست بنر در اصل به سازه هایی اطلاق میشود که چاپ بنر دو طرفه بر روی آن نصب میشود. یعنی سازه های آهنی وسط بلوارها و پارکها که بنر دو طرفه بر روی آنها نصب میشود را سازه های لمپست بنر مینامند .

اگر سراغ دیکشنری برویم و اصطلاح : Lamppost را جستجو کنیم با این معنی روبرو میشویم : تیر چراغ برق . لمپست در اصل پایه ( سازه ای ) است که در قسمت بالا و وسط آن یک میله افقی دارد . میله وسطی متحرک است و برای تنظیم اندازه بنر کاربرد دارد. بنر دوطرفه هنگام چاپ به اندازه ۱۰ سانت از بالا و پایین کار اضافه چاپ میشود که پس از چاپ دوخت بخورد و داخل آن میله ها برود . پس از اینکه بنر را داخل میله ها گذاشتند ، آنرا به وسیله میله وسطی خوب میکشند تا صاف شود و همانجا با پیچ های مخصوص محکمش میکنند . 

البته برخی از سازه ها هم با فنر تنظیم میشوند که با نگاهی از نزدیک میتوانید کارکرد هر کدام را متوجه شوید . اگر میخواهید عکسهای بیشتری در مورد سازه لمپست بنر ببینید ، میتوانید بر روی این کلمه : Lamppost banner کلیک نمایید تا شما را به صفحه عکسهای گوگل منتقل کنیم و یا خودتان همان کلمه را در گوگل جستجو کنید و قسمت تصاویر را انتخاب نمایید تا عکسهای متنوعی درباره لمپست بنر را مشاهده فرمایید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر اشکالی در این صفحه میبینید لطفاً از طریق همین فرم به ما اطلاع رسانی نمایید

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سی بن محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد