چاپ کاغذ دیواری

چاپ کاغذ دیواری انواع مختلف و متفاوتی دارد که سعی میکنیم تا حد ممکن توضیحاتی ارائه نماییم . تا شما بتوانید بهترین تصمیم و بهترین انتخاب را برای چاپ پوستر یا طرح کاغذ دیواری خود داشته باشید.

انواع چاپ کاغذ دیواری و نحوه شستشوی آنها

کاغذ دیواری قابل چاپ به صورت کاملاً سفید یا کرم رنگ و در بافت های مختفلی وجود دارد . که برخی از آنها کیفیت خوبی دارند و برخی دیگر کیفیت خوبی از لحاظ چاپی ندارند و چاپ روی آنها بیحال میشود و یا با دست کشیدن روی آنها رنگها از بین میرود. 

به طور کلی جنس كاغذ ديواري در دو نوع : کیفیت خوب و کیفیت متوسط موجود میباشد . جنس کیفیت خوب آن مقاومت بيشتري دارد ، رنگها بسيار زنده و شفاف به نظر ميرسند و دوام رنگ بالاتری دارد . در نوع متوسط آن رنگها شفافیت پایین تر و دوام رنگی پایین تری دارند . 

در نظر داشته باشید که هیچ کدام از کاغذ دیواری هایی که چاپ میشوند قابلیت شستشوی زیاد را ندارند. زیرا ماده ای به نام کوتین روی کاغذ دیواری ها وجود دارد که با شستشوی زیاد از بین میرود . و نسبت به آب و مواد شوینده و همچنین شیشه پاک کن ها حساس است . با از بین رفتن این ماده ، چاپ شما نیز از بین خواهد رفت . برای تمیز کردن لکه های این نوع از کاغذ دیواری سعی کنید از دستمال نرم به همراه مقدار کمی کف صابون استفاده نمایید . سپس با دستمال خشک آنرا تمیز نمایید.
تمامی کاغذ دیواری های چاپی در دو نوع پشت چسبدار و معمولي قابل ارائه میباشد .

چگونه میتوانید پوستری چاپ کنید که کاملاً قابل شستشو باشد ؟

کاغذ دیواری های آلمانی و ترک قابلیت شستشو بعد از چاپ را دارند . هر چند کاغذ دیواری های ایرانی را هم میتوانید با ظرافت تمیز نمایید . ولی اگر میخواهید چاپ شما کاملاً قابل شستشو باشد و بتوانید با مواد شوینده خیلی قوی آن را بشویید و یا مثلاً با شیشه پاک کن های قوی آنرا پاک نمایید : ميتوانيد كار خود را روي استيكر ( پی وی سی ) چاپ نماييد و سپس آنرا لمینیت کنید تا صد در صد قابل شستشو باشد . این نوع از چاپ تنوع بافت ندارد و فقط در دو نوع مات و براق موجود میباشد که نوع مات آن به دلیل عدم رفلکت نور از محبوبیت بالایی برخوردار است ، قیمت این نوع از چاپ با قیمت کاغذ دیواری یکسان میباشد.

فایل چاپ کاغذ دیواری چگونه باید باشد ؟

نکته بسیار مهم در مورد چاپ کاغذ دیواری این است که فایل شما بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشد . شما به هیچ عنوان نمیتوانید از فایهای کوچکی که از اینترنت میگیرید استفاده نمایید . این عکسها حتماً بایستی در فتوشاپ دیده شوند تا مشخص شوند که آیا قابلیت چاپ در ابعاد بزرگ را دارند یا خیر ؟ 

زمانی که به دنبال عکسی در اینترنت هستید : حتماً در قسمت Setting سپس Advanced Search  گزینه size را روی  Larger than 10 MP بگذارید . و سپس اقدام به جستجوی فایل مورد نظر نمایید. 

در نظر داشته باشید در هر حال فایل شما بایستی توسط یک متخصص بازبینی شود . تا کیفیت چاپ خوبی داشته باشد و این عکسها حتماً بایستی در ابعاد واقعی باشند. به این معنی که شما نمیتوانید عکسهایی که از اینترنت گرفته اید را بزرگتر نمایید. چون در این صورت کیفیت فایل شما پایین خواهد آمد . توصیه میشود برای این کار حتماً با یک طراح آشنا به امور چاپ مشورت نمایید . ضمناً نیازی نیست که فایل شما بالاتر از رزلوشن 80 باشد . این مقدار برای چاپ با کیفیت بالا مناسب میباشد.لطفاً توجه داشته باشید که فایل ارسالی شما حتماً میبایستی 10 سانت از دیوار بزرگتر باشد (بالا و پایین).