چاپ استیکر شیشه ای

چاپ روی استیکر شیشه ای در مجموعه سی بُن انجام میشود . استیکرهای شیشه ای همانند شیشه از دو طرف دید دارند ( البته از پشت کار به صورت برعکس دیده میشود ). اگر میخواهید بدانید که استیکر شیشه ای چیست واز چه موادی تولید شده است ؟ باید بگویم که استیکر به برچسب هایی گفته میشود که از مواد پی وی سی تولید شده ، ضد آب است و ۱۰۰٪ قابل شستشو میباشد . البته استیکرها زمینه سفید هم دارند ولی نوع بیرنگ آن را استیکر شیشه ای میگویند . مزیت استیکر شیشه ای ( یا همان وینیل شیشه ای ) ترانسپرنت بودن آن است . به این معنی که شما میتوانید رنگ زیر کار خود یا آن طرف چاپ را ببینید.

چاپ استیکر شیشه ای چه کاربردهایی دارد ؟

استیکرهای شیشه ای معمولاً برای نصب روی شیشه ها چاپ میشوند . چاپ استیکر شیشه ای دو کیفیت کاملاً متفاوت دارد. یکی از آنها ماندگاری طولانی و دیگری کیفیت بسیار بالا و ماندگاری کمتری دارد . به این معنی که استیکرهای شیشه ای با دو دستگاه کاملاً متفاوت چاپ میشوند . دستگاهی که کیفیت پایینی دارد ماندگاری طولانی تری دارد . چون جوهرهای این دستگاه صنعتی میباشد . و دستگاهی که کیفیت بالایی دارد ماندگاری کمتری دارد . چون جوهرهای این دستگاه اکو (سازگار با محیط زیست ) هستند .

ولی اگر شما به چاپ استیکر شیشه ای با کیفیت بالا و ماندگاری طولانی نیاز دارید چه باید بکنید ؟ پیشنهاد ما این است که چاپهای خود را لمینیت کنید تا ماندگاری کارهای شما طولانی تر شود . لمینیت باعث طولانی شدن عمر وینیل یا همان استیکر شیشه ای میشود و همچنین خاصیت ضد خش بودن را به چاپ شما میدهد.

 آیا چاپ استیکر شیشه ای بیحال میشود ؟

بله . استیکر شیشه ای بعد از چاپ تا حدود زیادی بیحال میشود . اگر قصد چاپ استیکر شیشه ای دارید و تعداد کار شما زیاد است حتماً یک نمونه از چاپ خودتان را ببینید ( قبل از اینکه همه سفارشتان را چاپ کنید ). چاپ استیکر شیشه ای معمولاً‌به صورت دیجیتال و به صورت رول چاپ میشود . پس وقتی که کاری به صورت دیجیتال چاپ میشود به این معنی است که شما میتوانید درخواست نمونه گیری داشته باشید . نمونه گیری در چاپ سی بُن کاملاً رایگان میباشد . ما معمولاً به مشتریهای خود پیشنهاد میکنیم که ۲ نمونه گیری از فایل خود داشته باشند : ۱- نمونه گیری بر روی استیکر شیشه ای ۲ – نمونه گیری بر روی استیکر با زمینه سفید ( هر دو نمونه رایگان ).
قطعاً دیدن نمونه ها باعث تصمیم گیری درست تر خواهد شد . ممکن است تصمیم خود را کلاً عوض نمایید و بخواهید که کارهای خود را بر روی استیکر سفید چاپ نمایید . و یا اینکه بر روی همان استیکر شیشه ای چاپ نمایید ولی بعد از چاپ با رنگ سفید بپوشانید تا استیکر شما دید بهتری داشته باشد. و یا با دیدن نمونه ها از کار خود مطمئن شوید و کار خود را بر روی استیکر شیشه ای چاپ نمایید.

عمر چاپ روی استیکر شیشه ای چقدر است ؟

برای جواب به این سئوال ابتدا باید بدانیم که دوام خود متریال استیکر شیشه ای چقدر است تا بتوانیم درباره ماندگاری جوهر صحبت کنیم . اصولاً هر چیزی در برابر نور مستقیم خورشید طول عمر کمتری نسبت به فضای داخلی دارد . متریال استیکر در فضای بیرون و در مقابل نور مستقیم خورشید دوام ۵ ساله دارد. و در فضای داخل و به دور از نور خورشید دوام ۱۵ تا ۲۰ ساله دارد. ولی ماندگاری رنگها به این بستگی دارد که با چه دستگاهی چاپ شده باشند . همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد ماندگاری رنگها به نوع جوهر و خود دستگاه چاپ بستگی دارد . ولی ساده ترین راه حل بالا بردن ماندگاری رنگها در استیکرهای شیشه این است که آنها را لمینیت کنیم . این موضوع مخصوصاً برای استیکرهایی که با دستگاه اکوسالونت چاپ میشوند و کیفیت خیلی بالایی دارند بسیار حائض اهمیت است.

لمینیت پوششی است که بر روی کارهای چاپ شده کشیده میشود و مانع از رنگ پریدگی یا افتادن خط و خش بر روی آنها میشود . همچنین رنگها را زنده تر نشان میدهد و شفافیت کار را بیشتر میکند. ضخامت لمینیت به اندازه خود استیکر میباشد ( معمولاً ۱۰۰ میکرون ) و در بعضی از موارد و به درخواست مشتری تا ۸۰ میکرون و یا حتی ۱۲۰ میکرون هم میتوانیم لمینیت نماییم . اگر میخواهید استیکر را برای مدت طولانی استفاده کنید و مخصوصاً اگر آنها را برای فضای باز استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم که حتما ًآنها را لمینیت کنید .

تفاوت چاپ استیکر شیشه ای با استیکر ترانسپرنت چیست ؟

چاپ استیکر ترانسپرنت چیست و چه تفاوتی با چاپ استیکر شیشه ای دارد ؟ این سئوالی است که برخی از مشتریان از ما میپرسند . در جواب باید بگویم که هیچ تفاوتی بین استیکر شیشه ای با چاپ استیکر ترنسپرنت یا همان ترانسپرنت ( transparent ) وجود ندارد . ترنسپرنت یک کلمه انگلیسی به معنی شفاف یا همان بیرنگ است که برخی از افراد به جای استیکر شیشه ای از استیکر ترنسپرنت استفاده مینمایند .

تفاوت چاپ استیکر شیشه ای با چاپ برچسب شیشه ای چیست ؟

تقریباً هیچ ! تمامی استیکرهای شیشه ای دارای چسب میباشند که برخی از افراد به آن برچسب شیشه ای میگویند .و تقریباً تمامی برچسب های شیشه ای از جنس پی وی سی ( PVC ) میباشند . مجموعه سی بُن چاپ روی تمامی برچسب های PVC را در کوتاهترین زمان با کیفیت بینظیر و با نمونه گیری رایگان انجام میدهد . همچنین این مجموعه توانایی چاپ برچسب شیشه ای با برش همزمان را دارا میباشد . به این معنی که بعد از چاپ برچسب شیشه ای میتوانیم آن را به صورت دقیق و با خطای کمتر از یک دهم میلیمتر با دستگاه مخصوص برش بزنیم ( با هر شکل و اندازه ای ) .

چاپ برچسب شیشه ای در مجموعه ما به صورت رولی انجام میشود . عرض رولهای ما که برچسبهای شیشه ای را چاپ میکنیم معمولاً ۱۰۶ ، ۱۲۷ ، ۱۳۷ و ۱۵۲ میباشند . برچسبهای شیشه ای چاپ شده به صورت نیم تیغ و رولی تحویل میشوند که این کار از پخش شدن کارها هنگام استفاده جلوگیری میکند .

برای مشاهده قیمت ها بر روی لیست قیمت کلیک نمایید.