برش لیزر

برش لیزری

برش لیزری انواع متریالهای مختلف تا ابعاد ۱۳۰x۹۰ سانت و ضخامت ۸ میل در مجموعه سی بن انجام میشود . در نظر داشته باشید که همه متریالها برای برش لیزر مناسب نیستند و حتماً قبل از خرید متریال با کارشناسان فروش ما مشورت نمایید تا متریالی خرید نکنید که به درد برش نخورد . و یا اینکه از متریالهایی که ما در مجموعه خود داریم و همه تستها را جواب داده استفاده نمایید. چرا که برخی از متریالها هنگام برش لیزر آب میشوند و لبه های آنها برمیگردد و یا لبه آنها به شدت میسوزد که این موضوعات باعث ایجاد مشکل هنگام نصب یا درست کردن ماکت میشود . البته در مورد نحوه ارسال فایل و سایر مسائل در ادامه توضیح خواهیم داد که بهتر است آنها را مطالعه فرمایید تا بهترین و دقیق ترین برش لیزری را داشته باشید. 

نحوه ارسال فایل برای برش با دستگاه لیزر

در نظر داشته باشید که بهترین فرمت برای برش با دستگاه لیزر پسوند DXF میباشد و بهتر است فایل خود را با این فرمت ارسال فرمایید . در غیر این صورت حتماً فایل خود را به صورت فایل کرل ارسال فرمایید که خودمان این خروجی را بگیریم. البته فایل Ai هم قابل برش زدن میباشد و همچنین فایل JPG هم برای حکاکی مناسب میباشد ( که البته بایستی بر روی این فایل زیاد کار کرده باشید و سایه روشن ها را تفکیک کرده باشید ) . ولی توصیه ما این است که فایل خود را به صورت کرل با ورژن ۱۲ ارسال فرمایید تا مشکلی برای برش با دستگاه لیزر وجود نداشته باشد . موضوع دوم این است که بهتر است هر لایه را به صورت رنگ بندی مجزا مشخص نمایید . به این معنی که ممکن است در یک فایل شما سه درخواست مختلف داشته باشید .یعنی میخواهید یکی از لایه ها را حکاکی کنید ، یکی از لایه ها را فقط خط بیاندازید و یکی از لایه ها را برش بزنید . در این صورت بهتر است هر لایه را با یک رنگ مشخص نمایید . همچنین بهتر است برای جلوگیری از پرت متریال فایلهای خود را در اندازه های ۶۰x۹۰ ، ۶۰x۴۰ یا ۱۲۰x۹۰ شیت بندی نمایید.

مثلاً هر قسمتی که قرار است حکاکی شود را با رنگ سبز مشخص کنید . هر قسمتی که قرار است فقط خط بیافتد را آبی نمایید و هر قسمتی که قرار است برش بخورد را قرمز نمایید.

خدمات برش لیزر

خدمات برش لیزر که در مجموعه سی بن انجام میشود شامل همه متریالها به غیر از برش فلزات و شیشه میباشد ( البته حکاکی آیینه و شیشه شامل خدمات لیزری ما میباشد ) . از آنجایی که خدمات مربوط به فلز و شیشه دستگاه مخصوص خود را دارد دستگاه ما برای این متریالها مناسب نیست . خدمات برش لیزری ما شامل برش لیزری لوگو ، اسم ، برش اشکال مختلف بر روی طلق ، پلکسی ، چوب ، چرم ، کاغذ و مقوا ، فوم و سایر متریالها میباشد. 

قیمت برش لیزری

قیمت برش لیزری بستگی به آیتم های مختلفی دارد که سعی میکنیم جای ممکن آنها را توضیح دهیم تا بتوانید محاسبه قیمت را خودتا انجام دهید . البته در انتهای همین صفحه لیست قیمت انجام برش لیزری را نیز میگذاریم تا بتوانید حدود قیمت برش لیزری را به دست آورید.

۱- قیمت برش لیزری برای تعداد کم : چنانچه کار شما یک ورق یا کمتر از یک ورق باشد کار شما در محاسبه قیمتی به عنوان متراژ کم محاسبه میگردد و به ازای هر دقیقه ۲/۵۰۰ تومان + ۴۰/۰۰۰ تومان بابت آماده سازی فایل و استارت دستگاه محاسبه میگردد .
۲- قیمت برش لیزری تعداد بالا : چنانچه متراژ کار شما بیش از دو ورق باشد مشمول کار عمده میگردد و دقیقه ای ۲/۵۰۰ تومان محاسبه میگردد و هزینه آماده سازی فایل و استارت دستگاه ۴۰/۰۰۰ تومان میباشد . البته طرح شما باید یک طرح باشد و شامل چندین طرح مختلف نباشد .
۳ – قیمت حک لیزری برای تعداد کم : قیمت حک لیزری برای تعداد کم ( یک ورق یا کمتر ) به ازای هر دقیقه ۴/۱۰۰ تومان + ۸۰/۰۰۰ تومان بابت آماده سازی فایل و استارت دستگاه محاسبه میگردد .
۴- قیمت حک لیزری برای تعداد بالا : قیمت حک لیزری برای تعداد بالا ( بیشتر از یک ورق ) به ازای هر دقیقه ۱/۵۰۰ تومان + ۴۰/۰۰۰ تومان بابت آماده سازی فایل و استارت دستگاه محاسبه میگردد . البته طرح شما باید یک طرح باشد و شامل چندین طرح مختلف نباشد .
۵ – قیمتهای بالا برای ورقه های ۳ میلیمتر میباشد و چنانچه متریال بیشتر از ۳ میلیمتر باشد هزینه آن افزایش خواهد داشت . به این معنی که برای ام دی اف ۶ میل دقیقه ای ۴/۱۰۰ تومان محاسبه میگردد و برای هر میل اضافه پلکسی ۹۰۰ تومان اضافه خواهد شد.
۶ – هر گونه خدمات اضافه شامل تغییر در فایل ، نصب ،‌ مونتاژ ، بسته بندی و … شامل هزینه بیشتر خواهد بود.
۷- حداقل هزینه برش ۸۰/۰۰۰ تومان میباشد . یعنی کار شما چه یک دقیقه طول بکشد یا اندازه آن ۱۰ سانتیمتر باشد . چرا که آماده سازی فایل و دستگاه زمان بر است و دستگاه برای تنظیم و ارسال فایل تکی حداقل ۱۵ دقیقه معطل خواهد ماند.
۸ – زمان انجام کارها حداقل ۲ روز کاری میباشد و کارهای فورس ماژور ممکن است هزینه بالاتری داشته باشند ( با واحد فروش هماهنگی فرمایید ) .
۹ – مبنای کار دستگاه و محاسبه قیمت برای متریالهای ۳ میلیمتر به این گونه است که سرعت دستگاه ۳۰ میلیمتر بر ثانیه با قدرت ۴۵ تا ۶۰ خواهد بود و برای ۵ میلیمتر سرعت دستگاه ۱۲ میلیمتر بر ثانیه با قدرت ۶۵ تا ۸۰ خواهد بود . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر اشکالی در این صفحه میبینید لطفاً از طریق همین فرم به ما اطلاع رسانی نمایید

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سی بن محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد