چگونه دستگاه چاپ بنر خرید کنیم؟

چگونه دستگاه چاپ بنر خریداری کنیم؟

در ابتدا بايد بگويم ما فروشنده دستگاه نيستيم و لطفاً برای خريد دستگاه با ما تماس نگيريد ، برخی از همکاران ما به شما مشاوره خرید دستگاه میدهند و در مقابل حق الزحمه آن را دریافت میکنند. ما صرفاً كار چاپ انجام ميدهيم و ميخواهيم تجربياتی را كه در طول چندين سال به دست آورده ايم را در اختيارتان بگذاريم تا چنانچه قصد خريد دستگاه چاپ فلكسی و بنر یا استیکر را داريد از اين اطلاعات استفاده كنيد . اين اطلاعات صرفاً نظر شخصی ماست و قصد هيچگونه دفاع يا تكذيبی برای دستگاه یا فروشنده خاصی را نداريم.

اگر ميخواهيد دستگاه چاپ فلكسی و بنر يا به عبارت كلی دستگاه out door خريداری كنيد که بتوانید متریالهایی مثل استیکر ، مش ، چرم و چیزهایی مانند این را چاپ کنید بهتر است به چند چیز توجه داشته باشيد :

ريپ دستگاه : ريپ نقش مهمی را در خروجی نهايی كار ایفا میکند ، هر قدر ريپ دستگاه شما قويتر باشد كارتان بهتر چاپ ميشود ، منظور از ريپ قويتر ريپی است كه گزينه های بيشتری برای انواع چاپ داشته باشد و پروفايلهای زيادی در خود داشته باشد، اين پروفايلها معمولاً توسط كمپانی سازنده ريپ و توليد كنندگان دستگاه درست ميشوند و در مواردی هم توسط فروشندگان دستگاه درست ميشود .در هر حال در نظر داشته باشيد جوهرهايی را استفاده كنيد كه با آن پروفايل ست شده باشند و به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگر قصد داريد از جوهر ديگری به جای جوهری كه كارخانه فروشنده دستگاه يافروشنده دستگاه توصيه كرده استفاده كنيد حتماً بايستی پروفايل مخصوص آن جوهر را نيز درست كنيد.

هد : هد دستگاه مهمترين بخش دستگاه است و نهايتاً شما خروجی كارتان را از آن ميگيريد ، هر هد بسته به نوع كاركردش مزايا و معايبی دارد كه تا حد امكان در مورد آنها صحبت خواهيم كرد .

تمامی هدها دارای نازلهای بسیار ریزی میباشند که جوهر از آنها خارج میشود این نازلها را نسبت به میزان کوچک یا درشت بودنشان به انواع 80 ، 42 ، 20 ، 14 و 3/5 پیکولیتر تقسیم میکنند ، اعداد کمتر نشان دهنده ریزتر بودن نازلهای هد است ، هد 3/5 پیکولیتر کار شما را در حد پرینترهای خانگی چاپ میکند و هدهای با نازل درشت تر برای کارهایی که از فاصله دورتر دیده میشوند مناسب میباشند . در کنار این مسائل تعداد بالای نازلها به سرعت چاپ شما کمک میکند . تعداد نازلها در هر هد معمولاً با اعداد 128 ، 256 ، 512 و 1024 مشخص میشوند ، هر قدر تعداد نازلها بیشتر باشد سرعت چاپ شما بیشتر خواهد شد به این معنی که زمانی که شما از هد 1024 استفاده میکنید پهنای چاپ شما مثلاً در pass 3 معادل 2/5 سانتیمتر و در هد 128 با همانpass معادل 0/5 سانتیمتر خواهد بود ، در زیر برای هر کدام از هدها توضیح مختصری داده شده که میتوانید آنها را نیز مطالعه فرمایید:

هد زار : هد زار يكی از اولين هدهايی است كه وارد بازار ايران شد ، چندين سال است كه كار ميكند و همچنان نيز مورد توجه خريداران است از معايب آن ميتوان به اين مسئله اشاره نمود كه معمولاً كار راتيره چاپ ميكند ولی برای چاپ فلكسی مناسب است قيمت مناسبی دارد و برای كارهای تيراژ بالا مناسب است .

هد اسپكترا بعد از هد زار وارد ايران شد و مورد استقبال نيز قرار گرفت ، از مزايای اين هد ميتوان به طول عمر زياد و واقعی تربودن رنگها اشاره كرد ضمن اينكه كارتان تيره چاپ نميشود از معایب آن میتوان به این مسئله اشاره نمود که تكنولوژی آن نسبت به هدهای كونيكا ، اپسون و سيكو قديمی تر است .

هد كونيكا : همان طور كه اشاره شد هد کونیکا از هد زار و اسپكترا جديدتر است ، این هد رنگها را واقعی تر چاپ ميكند ،تكنولوژی جديدی دارد و طول عمر نسبتا ًخوبی دارد ( حداقل 3 سال )، نازل گرفتگی كمتری دارد و كسانی كه از آن استفاده كرده اند رضایت کافی داشته اند.

هد اپسون : هد اپسون در زمينه لارج فرمت كاملاً جديد است ، روی دستگاهها با عرض كم نصب شده و كيفيت چاپ بسياربالايی دارد ، رنگها زنده تر چاپ ميشوند ، تكنولوژی كاملاً جديدی دارد و نسبت به سایر هدها طول عمر نسبتاً كمتری دارد .

هد سيكو : هد نسبتاً جديدی است و ما هنوز آنرا استفاده نكرده ايم و اطلاعات زيادی در مورد آن نداريم ولی تا جايی كه ازهمكاران اطلاعات گرفته ايم از آن راضی بوده اند و آن را به هد كونيكا تشبيه ميكنند.

بعد از بررسی هدها توضیحی درباره بدنه دستگاه خدمتتان ارائه میدهیم:

بدنه دستگاه : كه شاسی دستگاه و محل قرار گيری جوهر و كامپيوتر و ساير چيزها را شامل ميشود برای كيفيت چاپ تاثير زيادی ندارد و فقط برای تكان های دستگاه ناشی از حركت هد دستگاه موثر است ، همچنین زیبایی ظاهری دستگاه را نیز شامل میشود . در مورد شاسی دستگاه باید گفت : هر قدر شاسی دستگاه سنگين تر باشد ثبات بالاتری در هنگام چاپ خواهيد داشت ، معمولاً دستگاههای بالای 700 كيلوگرم را شاسی سنگين می نامند ، البته اين بدان معنی نيست كه دستگاههای شاسی سبك از ثبات كمتری برخوردار هستند و توانايی چاپ بالايی را ندارند ، فكر ميكنم نوع انتخاب شاسی دستگاه دقيقاً به نياز شما بستگی دارد و تا حدی سليقه ای است و نمیتوان قاعده خاصی را برای آن تعریف کرد.

و در نهايت گارانتی دستگاه : گارانتی دستگاه بسیار مهم است ، تا جایی که میتوان گفت مهمتر از خود دستگاه است !؟! چرا که اگر دستگاهی خریداری نمایید که پشتیبانی قوی نداشته باشد عملاً نمیتوانید با آن کار کنید. زیرا با کوچکترین مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ، دستگاه شما قادر به چاپ نخواهد بود و شما نیاز به پشتیبانی خواهید داشت ، خواه این پشتیبانی تلفنی باشد یا حضوری . دستگاه را از شركتهای معتبر خريداری كنيد ارزان بودن دستگاه را خيلی ملاك كارتان قرار ندهيد بلكه فروشنده دستگاه را ارزيابی كنيد و با تحقيق زياد ببينيد كه كداميك خدمات بهتری ارائه ميدهند ، اين مسئله البته برای شهرستانها بسيار پيچيده تر است چرا كه اكثر فروشندگان هنگام فروش دستگاه از خدمات عالی سخن ميگويند ولی در عمل هيچ تعهدی نسبت به خدمات پس از فروش مخصوصا ًدر شهرستانها ندارند، اين موضوع را كاملاً جدی بگيريد و بر روی آن تاكيد فراوانی داشته باشيد . در اين جا به خاطر اینکه سوء برداشتی مبنی بر اینکه ما از فروشنده خاصی حمایت میکنیم به وجود نیاید ، نميتوانيم اسم شركت خاصی را برای پشتیبانی خوب معرفی کنیم ولی مطمئن باشيد كه با صرف اندكی وقت و تحقیق ازهمكاران چاپی به راحتی ميتوانيد يك فروشنده معتبر را پيدا كنيد.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر اشکالی در این صفحه میبینید لطفاً از طریق همین فرم به ما اطلاع رسانی نمایید

تمام حقوق و مطالب منتشر شده در اینجا برای سایت سی بن محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد